اکسیژن
اکسیژن
اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ سازی برای دستیابی به هوای پاک در کشور

دبیر علمی همایش علمی - دانشجویی هوای پاک و معاون پژوهشی پژوهکشده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی گفت: تهران ظرفیت تردد 700 هزار خودرو را دارد در حالی که اکنون بیش از 3 میلیون خودرو در پایبتخت رفت و آمد می کند.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، نغمه مبرقعی روز دوشنبه در همایش علمی - دانشجویی هوای پاک در دانشگاه شهید بهشتی افزود: تردد بیش از ظرفیت خودرو در شهر تهران آن را به منبع آلایندگی تبدیل کرده است که بر این اساس میزان 70 درصد آلایندگی را به خود اختصاص داده است.

وی اظهار کرد: انسان بدون غذا 5 هفته و بدون آب شاید 5 روز دوام می آورد اما بدون هوا 5 دقیقه هم زنده نمی ماند بنابراین داشتن هوای پاک یک حق طبیعی است.

معاون پژوهشی پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی تاکید کرد: همچنین با استفاده بیش از حد از سوخت های فسیلی و وارد کردن آلودگی به هوا، امروز با چنین وضعیت هوایی در کلان شهرها مواجه هستیم.

وی ادامه داد: شاید یکی از دلایلی که امروز با چنین وضعیت هوایی مواجه هستیم، عدم توجه به توان و ظرفیت طبیعی محیط زیست است.

دبیر علمی همایش علمی - دانشجویی هوای پاک گفت: مدیریت آلودگی هوا، آموزش ، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی، اثرات آلودگی هوا، تجارب جهانی، اقتصاد آلودگی هوا، حقوق محیط زیست و انرژی های نو و آلودگی هوا محورهای این همایش است.

به گفته مبرقعی ، بعد از اعلام فراخوان 63 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که بعد از داوری 49 مقاله برای ارایه پذیرفته شد که از این تعداد 9 مقاله به صورت سخنرانی و 40 مقاله پوستری ارایه می شود.

تاریخ خبر: 18/12/1393 

مطالب مرتبط :

نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی آلودگی هوای پایتخت را تعدیل می کند

گزارش گاردین از بحران آلودگی هوا در تهران؛ اینجا مردم گازهای کشنده تنفس می کنند

 

تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی تهران به ۲۵۰۰ واگن مترو و ۹ هزار اتوبوس

کلانشهرهای جهان چگونه آلودگی هوا را شکست دادند


نظرات شما عزیزان:


نوشته شده در تاريخ سه شنبه 19 اسفند 1393برچسب:, توسط دکتر سید علیرضا عظیمی |
.: Weblog Themes By LoxBlog :.